Witaj na platformie tańca Back to the Roots!

Daje Ci ona możliwość nauki podstaw trzech stylów pod okiem najlepszych nauczycieli z Polski!

Ciesz się naszymi kursami i rozwijaj swoje umiejętności taneczne w każdym miejscu i o każdej porze.

Hip Hop Dance

to dynamiczny styl tańca, który powstał w latach 70. w Stanach Zjednoczonych, na ulicach Nowego Jorku. Hip hop to styl tańca charakteryzujący się energicznymi i dynamicznymi ruchami, które często nawiązują do popkultury i są inspirowane muzyką hip hopową. W tym stylu istotne są takie elementy jak rytm, groove, freestyle.

Popping

nazywany również tańcem robota - to styl tańca, który wywodzi się z Kalifornii i powstawał w latach 70. XX wieku. Charakteryzuje się on wykorzystaniem szybkich i kontrolowanych skurczów mięśni, co pozwala tancerzowi na tworzenie "robotycznych" ruchów i efektów, które sprawiają wrażenie, że porusza się on jak maszyna. To styl, który wymaga dużo precyzji i cierpliwości.

Locking

styl, którego twórcą jest Don Campbell, pojawił się w latach 60. XX wieku i wywodzi się z kalifornijskiej kultury ulicznej. Charakteryzuje się unikalnymi i energetycznymi ruchami, które często są podkreślane poprzez momenty zatrzymania, zwane "lockami". Locking jest uważany za jedno z najbardziej ekspresywnych i zabawnych podejść do tańca.

Opinie naszych kursantów

NASI NAUCZYCIELE

Karol "Polssky" Polak

Tancerz znany z programu Mam Talent, nauczyciel tańca, reprezentant siebie samego. Tańcem zajmuje się od najmłodszych lat. W swojej działalności artystycznej jako tancerz i nauczyciel kładzie nacisk na oryginalność, kreatywność oraz wiedzę.  Styl Karola to Freestyle Hip Hop Dance/Hip Hop Social Party Dance dla którego czerpie szerokie inspiracje z innych form tańca.

Đỗ Hoàng Việt "Shiney"

Szalony Popper o wietnamskich korzeniach. Reprezentant Warszawskiego Funku i Who If Not You!? Jego absolutnie pierwszą zajawką był C-Walk. To właśnie naśladując gangsterskie kroki Cripsów, młody Việt odkrył, że taniec to właśnie TO. Niewiele później zainteresował się Krumpem, potem przyszły Popping i Locking, w których Shiney zakochał się bez pamięci.

Diana Tokarczyk

Tancerka, instruktorka tańca, pasjonatka historii tańca, reprezentantka Stowarzyszenia Warszawski Funk. Przygodę z tańcem rozpoczęła w 2007 roku od tańca hip hop. Obecnie specjalizuje się w lockingu i authentic jazzie. W lockingu zakochała się od pierwszego wejrzenia, obserwując zawody „Three Styles Tournament” w 2007 roku w jej rodzinnym mieście – Kraśniku. Od tamtej pory wzięła udział w wielu lockingowych wydarzeniach, zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Jakub "Qba" Łukowski

Do momentu gdy odkrył Locking, uważał że jest po prostu zwariowanym i niezrozumianym przez nikogo tancerzem. Ale potem okazało, że to co go nakręca to po prostu czysty Funk. Czyli pozytywna energia, której głównym celem jest dobra zabawa. Gdy zaczynał tańczyć Locking w 2005 roku, w Polsce mało kto jeszcze wiedział co to jest, a ilość osób zajmującą się tym stylem można było policzyć na jednej ręce.

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się do naszego newslettera!