Karol Polak Polssky

 

Tancerz, nauczyciel tańca, pasjonat, a wręcz miłośnik kultury Hip Hop i jej pięknej części jaką jest nierozłącznie taniec. Człowiek głęboko, emocjonalnie i z oddaniem powiązany z kulturą i filozofią  Hip Hop Dance, dbający o jego ducha, tradycję oraz formę. Poruszony i zainspirowany muzyką hip hopową lat 80. i 90.,  która jest dla niego osobistym foundation/kluczem. 
Tworzy i kreuje swoją Hip Hop Improwizację w ruchu. Żyjąc Kulturą Hip Hop , czerpie energię oraz inspirację  z każdego jej elementu. Dla Karola Hip Hop Dance to sztuka rapowania poprzez ciało. Uwielbia Social Party Dance, wielbi Waving i wszelkie techniki będące „smooth”. Wiecznie głodny wiedzy – dlatego uczy się, szuka, pyta,  rozmawia; z wielkim zaangażowaniem, chęcią i apetytem  warsztatuje się i pobiera lekcje prywatne u ludzi, którzy kreowali i wciąż kreują kulturę Hip Hop,  Street Dance/Club Dance, m.in Loose Joint, Marquest, Henry Link, Mr Wiggles, Tip Top, Batalla, Brian Green, Junior Boogaloo, Niako oraz wielu innych.
Kocha tańczyć z ludźmi, dzielić się z nimi  wiedzą i skillem, dba o hiphopowe  community. Wiele zawdzięcza muzyce Rap (oraz jej pochodnym), której namiętnie słucha,  bezgranicznie wielbi –  to powoduje, że Polssky żyje tańcem.
Dla Karola najwyższe wartości w tańcu stanowią styl, oryginalność i charakter – w  ruchu reprezentuj siebie, na pełnym groove’ie i flow!
Na koncie ma udział w wielu pokazach, jest finalistą wielu turniejów, a także zajął 2. miejsce w programie rozrywkowym “Mam Talent”.

Do osiągnięć Polssky’ego śmiało można zaliczyć między innymi:

I miejsce: na Rytm Ulicy 2019 w kat. Hip Hop 1vs1  21+;

I miejsce: Street Noise  2019  kat. Hip Hop 2vs2;

I miejsce: Eat Your Feet 2018 kat. Hip Hop 1vs1;

Special Showcase na Red Bull Bc One Poland; 

II miejsce: Rytm Ulicy 2012 Hip Hop Duet jako Pitzo & Polssky; 

II miejsce: Rytm Ulicy 2014 Street Dance Formacje z ekipą Kontrabanda Crew.

Karol jest nauczycielem na naszej platformie, jeżeli chcesz trenować razem z nim to kliknij poniżej.

Copyright © 2020 Back to the Roots